Item number: 637714061003
| Installation type: | Vessel sinks |
|---|---|
| Shape: | Oval |
| Material: | Mineral Composite |
| Overflow: | No overflow |
| Bowl Position: | Centre |
| Surface: | Gloss |
| Dimensions: | L: 14.17 in W: 23.54 in H: 5.94 in |
| Dolomite cover: | Yes |
| Net weight: | 9 kg |
| Gross weight: | 10 kg |
| Pallet quantity: | 28 |
|
Colours:
The availability of colour options requires confirmation. |
00 Evermite white 03 White 18 Snow white 24 Black matt (dots) 30 Snow white matt 33 White matt 36 Black matt 54 Granite black (dots) 71 Light grey matt 72 Dark grey matt 73 Brown matt 76 white/top-solid light grey 82 Top-solid white/top-solid brown 85 Top-solid white/dark grey 94 White/black 95 Black 96 Top-solid white/top-solid black 98 White / Top-solid black |