Item number: 637778171003
| Installation type: | Back-to-wall |
|---|---|
| Shape: | Rectangle |
| Material: | Mineral Composite |
| Overflow: | No overflow, External |
| Surface: | Gloss, Matt |
| Dimensions: | L: 66.93 in W: 33.66 in H: 22.83 in |
| Net weight: | 133 kg |
| Gross weight: | 165 kg |
| Bathtub volume: | 69.48 gal |
| Pallet quantity: | 1 |
|
Colours:
The availability of colour options requires confirmation. |
00 Evermite white 03 White 18 Snow white 30 Snow white matt 33 White matt 76 white/top-solid light grey 77 White/light grey 80 white/brown 81 white/dark grey 82 Top-solid white/top-solid brown 83 Light grey matt/ White matt 85 Top-solid white/dark grey 94 White/black 96 Top-solid white/top-solid black 98 White / Top-solid black |
| SIPHON FOR BATHTUB WITHOUT OVERFLOW 71806101 |
|
|---|---|
| SIPHON WITH OVERFLOW SYSTEM 1037164 |
|