| Installation type: | Freestanding |
|---|---|
| Shape: | Oval |
| Material: | Mineral Composite |
| Overflow: | Integrated |
| Surface: | Gloss, Matt |
| Dimensions: | L: 1803 mm W: 762 mm H: 610 mm |
| Dolomite cover: | Yes |
| Net weight: | 162 kg |
| Gross weight: | 187 kg |
| Bathtub volume: | 432 l |
| Pallet quantity: | 1 |
| Outflow diameter: | 52 mm |
|
Colours:
The availability of colour options requires confirmation. |
00 Evermite white 03 White 18 Snow white 30 Snow white matt 33 White matt 76 white/top-solid light grey 77 White/light grey 80 white/brown 81 white/dark grey 82 Top-solid white/top-solid brown 83 Light grey matt/ White matt 85 Top-solid white/dark grey 94 White/black 96 Top-solid white/top-solid black |