Zlewy łazienkowe

Eleganckie, przykuwające uwagę, oryginalne, ale przede wszystkim funkcjonalne i praktyczne – takie powinny być zlewy łazienkowe. Umywalki mogą mieć różne kształty i rozmiary, dlatego przed ich zakupem warto zastanowić się nad tym, jak będą komponowały się w wystrojem całego wnętrza i czy będą dobrze służyły wszystkim domownikom.

Po pierwsze – forma. Jakie zlewy łazienkowe kupić?

Tuż przed poszukiwaniami wymarzonej umywalki należy zastanowić się nad sposobem jej montażu. Zlewy łazienkowe tradycyjne wiszą tuż przy ścianie. Osłonięte są postumentem, który uniemożliwia zagospodarowanie przestrzeni pod umywalką. Jeżeli jest to problem, warto zdecydować się np. na zlewy łazienkowe meblowe. Wówczas pod urządzeniem sanitarnym wiesza się dopasowaną do niego szafkę. To idealny schowek, w którym można trzymać akcesoria łazienkowe czy środki czystości. Modne i coraz popularniejsze stają się także zlewy łazienkowe blatowe. Wśród nich wyróżnić można kilka rodzajów. Umywalki nablatowe, jak sama nazwa wskazuje, stawiane są na blacie. Pozwala to zaoszczędzić sporo miejsca. Dodatkowo do wykorzystania przez użytkowników jest również przestrzeń wokół samej umywalki. Można wykorzystać ją do przechowywania kosmetyków, z których korzysta się każdego dnia. Zlewy łazienkowe podblatowe mocuje się już w przygotowanym do tego otworze. W tym przypadku również można wykorzystać przestrzeń wokół umywalki. W sklepie znajdą Państwo także umywalki półblatowe – część urządzenia sanitarnego jest w blacie, a część wystaje poza jego granice. Określenie, jakiego zlewu łazienkowego potrzebujemy, ułatwia wybór i zdecydowanie przyspiesza zakup.

Po drugie – materiał. Z jakiego tworzywa wykonane są zlewy łazienkowe?

Materiał, z którego ma być wykonana umywalka, zależy już od indywidualnych preferencji. Wiele osób stawia na białą ceramikę. To trwały i łatwy do utrzymania w czystości materiał. Zlewy łazienkowe mogą być jednak wykonane również ze szkła. Ostatnio modne są także umywalki drewniane. Ich mankamentem jest jednak konieczność odpowiedniej konserwacji. W przeciwnym wypadku nie będą służyły one na długie lata. Ciekawym rozwiązaniem są również oferowane przez nas zlewy łazienkowe wykonane z kompozytów. Są trwałe, niezawodne i łatwe do utrzymania w czystości.

Po trzecie – komfort

Przy zakupie warto kierować się także komfortem użytkowania. Zlewy łazienkowe mają służyć przede wszystkim użytkownikom. Odpowiednia wielkość, szerokość i rozstaw od ściany mogą odgrywać tu kluczową rolę, dlatego należy wybrać taką umywalkę, z której korzystanie będzie wyłącznie przyjemnością.
Pobierz katalog produktów
  POBIERZ
Wielkość 11 MB, format PDF