Wanna w posadzce

Dla wielu osób wanna w posadzce kojarzona jest wyłącznie z rozwiązaniami widzianymi na szklanym ekranie. Tymczasem jest ona w zasięgu ręki dla tych, którzy cenią sobie nowoczesny wystrój wnętrz. Wanna w posadzce wygląda designersko i niewątpliwie sprzyja stworzeniu w łazience klimatu SPA. Wymaga jednak odpowiedniego montażu, dlatego warto pomyśleć o niej już na etapie projektowania domu.

Co trzeba wziąć pod uwagę, decydując się na wannę w posadzce?

Wpuszczenie wanny w podłogę wiąże się z niezbędnymi zmianami w konstrukcji stropu lub posadzki. Planując montaż tego rodzaju armatury, w pierwszej kolejności trzeba się zastanowić nad kształtem oraz głębokością. Szczególne istotnie jest także określenie miejsca, gdzie będą znajdować się dysze wodne czy syfon. Wannę w posadzce najłatwiej umieścić na parterze. Bez przeszkód będzie można wstawić ją bowiem w przygotowaną do tego celu nieckę. Nieco więcej wysiłku wymaga już zainstalowanie jej na piętrze. Wówczas niezbędne jest odpowiednie zaprojektowanie stropu oraz konstrukcji wsporczej, na której będzie można ją osadzić. Ciekawym rozwiązaniem jest także umieszczenie jej na poziomie nie samej podłogi, a specjalnie stworzonego do tego podestu. Wówczas tuż pod nim można zamontować instalację wodną, do której będzie ułatwiony dostęp. Takie rozplanowanie ma ogromne znaczenie, zwłaszcza w przypadku nagłych awarii.

Sposób na domowe SPA to wanna w posadzce

Wanna wbudowana w podłogę jest niewątpliwie ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym. Wygląda nowocześnie i sprzyja stworzeniu sobie w domu małego SPA. Aby zapewnić sobie pełny relaks, warto zdecydować się na modele z hydromasażem czy ze specjalnymi zagłówkami, dzięki którym korzystanie z wanny będzie jeszcze przyjemniejsze. Chwile komfortu ułatwi odpowiednie oświetlenie pomieszczenia. Coraz częściej domownicy decydują się także na zamontowanie w okolicy wanny w posadzce telewizora lub odtwarzacza muzyki. Wówczas w łazience przy gorącej kąpieli można skorzystać również z dogodnej dla siebie formy rozrywki.

Jak powinna zostać obudowana wanna w posadzce?

Istotną kwestią jest także odpowiednie obudowanie kąpieliska. Wannę w posadzce niekoniecznie trzeba obkładać płytkami. Można obudować ją np. odpornym na wilgoć drewnem egzotycznym. Takie rozwiązanie wygląda efektownie i ułatwia dostęp do instalacji wodnej.
Pobierz katalog produktów
  POBIERZ
Wielkość 11 MB, format PDF