Umywalki nablatowe podwójne

Wybór umywalki do łazienki nie jest prosty. Uzależniony jest od wielu czynników, które podczas projektowania tak ważnego dla domowników wnętrza trzeba wziąć pod uwagę. Wśród nich wyróżnić można m.in. rozmiar, kolor, kształt czy przede wszystkim funkcjonalność. Zwłaszcza ta ostatnia cecha częstokrotnie wpływa na to, że wiele osób ceni sobie umywalki nablatowe podwójne.

Atuty umywalek nablatowych podwójnych

Jak sama nazwa wskazuje, tego typu umywalki montuje się na blacie, co sprzyja ich aranżacyjnemu wyeksponowaniu w pomieszczeniu. Umywalki nablatowe podwójne są niezwykle praktyczne. Jednym z ich atutów jest m.in. możliwość indywidualnego wykorzystania samego miejsca, na którym się znajdują. Powierzchnia blatu z powodzeniem może służyć jako półka do przechowywania najpotrzebniejszych rzeczy. Jeśli postawione na niej akcesoria będą dodatkowo współgrały kolorystycznie z samym blatem, to można uzyskać ciekawy efekt aranżacyjny. Umywalki nablatowe podwójne to także sposób na poranne rozładowanie „korków” do ubikacji. Dzięki nim bez przeszkód dwie osoby mogą jednocześnie skorzystać z szybkiej toalety.

Bogate wzornictwo i wysoka jakość umywalek

Montując umywalki nablatowe podwójne, należy pamiętać o dogodnych odległościach między urządzeniami a ścianą. Umywalki powinny być zainstalowane w taki sposób, aby korzystanie z nich nie było niekomfortowe. Ponadto powierzchnia samego blatu musi być na tyle duża, aby bez przeszkód móc utrzymywać jego czystość. Na plus takiego rozwiązania przemawia też bogate wzornictwo. Do klasyki należą w szczególności modele inspirowane kształtami muszli, łzy czy misy. Wśród bardziej nowoczesnych form znaleźć można jednak również bryły. Jeśli chodzi o materiały, z których tworzone są umywalki nablatowe podwójne, to wybór jest tu także duży. Najczęściej tworzone są one z ceramiki, akrylu, szkła, metalu, a nawet drewna. Te ostatnie muszą być jednak odpowiednio zaimpregnowane. Tylko wówczas będą służyły użytkownikom przez długie lata. Ciekawym rozwiązaniem są także umywalki wykonane z konglomeratu. Tego rodzaju umywalki są bardzo wytrzymałe. Mają one dużą odporność na różnego rodzaju zarysowania lub stłuczenia. Warto również dodać, że umywalki nablatowe podwójne to ciekawe rozwiązanie aranżacyjne. Są niezwykle eleganckie i sprawdzą się w szczególności w nowoczesnych pomieszczeniach.
Pobierz katalog produktów
  POBIERZ
Wielkość 11 MB, format PDF