Dlaczego warto zamontować deszczownicę?

Deszczownica może stać się elementem zarówno klasycznej, jak i nowoczesnej łazienki. Montowana jest podtynkowowo lub natynkowo na drążku. Może mieć formę kwadratową albo okrągłą, a duża liczba dostępnych opcji pozwala na dopasowanie jej rozmiaru do swoich preferencji i dostępnej przestrzeni. Jednak dlaczego w ogóle warto wziąć takie rozwiązanie pod uwagę? Jakie zalety deszczownic decydują o ich rosnącej popularności?

Jeszcze przyjemniejszy prysznic

Każdy lubi wejść pod prysznic po męczącym dniu, wieczornym joggingu czy aktywnie spędzonej sobocie. Strumień wody z słuchawki przyjemnie masuje skórę i odpręża, dzięki czemu dla wielu osób wizyta w kabinie prysznicowej to nie tylko element codziennej higieny, ale również sposób na relaks. Wszyscy miłośnicy odprężających pryszniców docenią deszczownicę, która sprawia, że kąpiel staje się jeszcze przyjemniejsza.

Deszczownica może być montowana na uchwycie albo na drążku, ale w większości wypadków można swobodnie manipulować słuchawką i dokładnie kontrolować strumień wody – podobnie jak w przypadku klasycznej słuchawki. Na czym więc polega przewaga deszczownicy? Jej główne zalety to większy rozmiar oraz inny sposób dystrybuowania wody.

Słuchawki deszczownicy są szerokie i pozwalają na jednoczesne objęcie strumieniem całego ciała. Ponadto woda ma postać rozproszonych kropel i przypomina opad deszczu. Strumień jest miękki i delikatny, choć wiele modeli deszczownic umożliwia też regulowanie jego natężenia – wówczas użytkownik może zdecydować się zarówno na delikatną mgiełkę, jak i silniejszy „opad” masujący skórę.

Szybsza i wygodniejsza kąpiel

Standardowy prysznic jest znacznie praktyczniejszy niż wanna, kiedy użytkownik chce wziąć szybką kąpiel – wystarczy „wskoczyć” do kabiny bez wcześniejszego nalewania wody czy manewrowania słuchawką na siedząco w wannie. Jednak deszczownica sprawia, że komfort kąpieli pod prysznicem jest jeszcze wyższy.

Szeroki strumień wody umożliwia znacznie łatwiejsze dostosowanie ułożenia słuchawki do własnych potrzeb. W deszczownicach montowanych na stałe jest on natomiast cały czas ustawiony optymalnie – tak, aby woda łatwo pokrywała całe ciało. Wystarczy więc odkręcić kurek i można od razu przystępować do mycia. Warto zwrócić uwagę, że obie ręce pozostają wolne praktycznie przez cały czas, co jest dużą zaletą dla osób starszych, mających problem z utrzymaniem równowagi lub cierpiących z powodu dysfunkcji ruchowych.

W przypadku deszczownicy zamontowanej na stałe, często w kabinie dostępna jest również standardowa słuchawka. Dzięki temu, decydując się na deszczownicę nie trzeba rezygnować z praktycznych walorów klasycznego rozwiązania – docenią to zwłaszcza panie, które nie chcą zamoczyć swoich długich włosów podczas kąpieli.

Walory estetyczne deszczownicy

Nowoczesne deszczownice są również doskonałym estetycznym uzupełnieniem łazienki. Wiele osób decyduje się na ukrycie całej instalacji w ścianach, zostawiając na zewnątrz jedynie elementy baterii, deszczownicę i słuchawkę. W takim układzie deszczownica ma stałą wysokość, a klasyczna słuchawka stanowi uzupełnienie zestawu – przeznaczone głównie dla osób, które nie chcą zamoczyć głowy.

Najbardziej zaawansowane deszczownice są tworzone tak, aby stanowiły ozdobę łazienki i wprowadzały wyjątkowy nastrój podczas kąpieli. Efekt ten jest osiągany za pomocą dodatkowego oświetlenia, umożliwiającego stworzenie wielu klimatycznych scen – urozmaicających kąpiel adekwatnie do nastroju i pomysłu na relaks.

Oszczędność wody

Osobom przywiązującym dużą wagę do problemu ochrony środowiska naturalnego, deszczownica może na pierwszy rzut oka wydawać się złym wyborem ze względu na pozornie wyższe zużycie wody. Szeroki strumień nie oznacza jednak, że z deszczownicy leje się więcej wody niż w przypadku standardowej słuchawki prysznicowej. Wręcz przeciwnie. Nowoczesne deszczownice wyposażone są w perlatory, sprawiające, że woda jest mocniej napowietrzona – strumień wydaje się szeroki i intensywny, mimo że realne zużycie wody jest stosunkowo niewielkie.
Pobierz katalog produktów
  POBIERZ
Wielkość 11 MB, format PDF