Brodziki

Projektowanie łazienki jest trudnym przedsięwzięciem, zwłaszcza jeśli stoi się przed wyborem stworzenia pomieszczenia, które ma służyć domownikom na długie lata. W nowoczesnych aranżacjach łazienek coraz częściej stawia się na prostotę, elegancję i stworzenie maksymalnie przestrzennego wrażenia. Z tego względu wiele osób decyduje się na zakup kabin prysznicowych, które pozwalają zaoszczędzić nieco miejsca. Sporo problemów przyprawiają wówczas brodziki, dostępne w różnych kształtach i wzorach.

Zakup na długie lata

Zakup brodzika powinien być inwestycją na długie lata. Jego wybór musi być więc dobrze przemyślany i dopasowany do potrzeb użytkowników. Brodziki wysokie sprawdzą się np. w przypadku rodzin z małymi dziećmi. Ułatwią one bowiem rodzicom kąpiel pociech. Jeśli w domu mieszkają osoby starsze, to idealnie sprawdzą się brodziki z siedziskiem. To ułatwi im skorzystanie z prysznica i czynności higieniczne. W nowocześnie urządzonych łazienkach najczęściej stawia się natomiast na brodziki niskie. Podkreślają one minimalizm i oryginalny design wnętrza. W każdym z tych przypadków należy jednak pamiętać, aby brodziki były kompatybilne z kabiną. Ponadto muszą się one komponować z aranżacją całego pomieszczenia.

Kształty dopasowane do wnętrza

Niezwykle ważny jest również wybór odpowiedniego kształtu. W tej kwestii brodziki dopasowuje się często do możliwości wymiarowych wnętrza. Zakup powinien być zależny nie tylko od indywidualnych preferencji, ale również tego, w jakim miejscu łazienki zostanie umiejscowiony dokładnie prysznic. Najbardziej popularne są brodziki prostokątne, kwadratowe i w kształcie koła. Tendencją jest montowanie ich tuż przy ścianie. W odważnych aranżacjach kabiny prysznicowe można spotkać jednak również np. w centrum samej łazienki.

Materiał też ma znaczenie

Brodziki wykonane z kompozytu są łatwe w utrzymaniu czystości. Są one również bardziej wytrzymałe w stosunku do ceramicznych. Przypadkowe upuszczenie kosmetyków lub słuchawki prysznica nie powinno spowodować trwałego uszkodzenia.

Dodatki wpływające na komfort użytkowania

W celu podniesienia komfortu korzystania można zdecydować się na dodatkowe elementy, jakie posiadają brodziki. Wybierając model z antypoślizgową powierzchnią zwiększa się bezpieczeństwo brania kąpieli. Z kolei, aby podnieść estetykę brodzika, warto zastanowić się nad pokrywą maskującą odpływ. Możliwości jest wiele, a wszystko zależy od własnych preferencji.
Pobierz katalog produktów
  POBIERZ
Wielkość 11 MB, format PDF